У Міністерстві оборони Великобританії заявили, що чисельність так званої ПВК Вагнер на російсько-українському фронті сягає 50 тисяч осіб.

Зазначається, що за даними держреєстру РФ, воєнізована група Вагнера офіційно зареєстрована як юридична особа 27 грудня 2022 року. Група оголосила свою основну діяльність "консалтингом у галузі управління", про військову службу не згадувалося.

"Поки незрозуміло, якою мірою структура ПВК Центр Вагнера використовуватиметься для управління воєнізованою діяльністю Вагнера", йдеться у повідомленні.

Як зазначили у розвідці, приватні військові компанії (ПВК) залишаються незаконними в Росії, незважаючи на тривалі дискусії щодо реформування закону.

Власник Вагнера Євгеній Пригожин, ймовірно, частково фінансував організацію за рахунок завищених державних контрактів, укладених з іншими його компаніями.

"Реєстрація продовжує напрочуд швидкий розвиток публічного профілю традиційно непрозорої групи. Пригожин зізнався у заснуванні Вагнера лише у вересні 2022 року; у жовтні 2022 року він відкрив глянцеву штаб-квартиру в Санкт-Петербурзі", - заявили в Міноборони Британії.

Print Friendly, PDF & Email