Сьогодні відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні постійних представників країн-членів Альянсу і віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, однак на даному етапі інтеграція України в Альянс неможлива.

Про це в коментарі ГолосUA заявив політолог-міжнародник Андрій Бузаров.

«Як повідомляють на сайті альянсу, засідання проводиться за участю віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе і постійних представників країн-членів. Основною метою є обговорення рівня впровадження реформ, необхідних для відповідності України вимогам до потенційних членів. Але тут питання в тому, що інтеграція України в НАТО в сьогоднішніх умовах неможлива, і проведенням реформ цього не змінити. Перед Україною стоїть головна перешкода — військовий конфлікт на території держави. І той факт, що ми маємо статус країни-аспіранта, нічого не змінює з точки зору перспектив до інтеграції. Це лише свідчить, що НАТО визнає право країни стати членом організації, але на ділі ми навіть не є повноправними кандидатами», — сказав Андрій Бузаров.

Справжньою метою всього, що відбувається експерт називає залучення виборців перед виборами.

«Всі ці зустрічі є демонстрацією активної діяльності, яку наша влада називає інтеграцією, вони грають роль для завоювання симпатій електорату. Вступ до НАТО підтримує досить великий відсоток населення, відповідно — граючи на цьому питанні, президент намагається збільшити число своїх прихильників перед виборами. Порошенко, який ще кілька тижнів тому відверто програвав Тимошенко за рейтингами, сьогодні піднімається в опитуваннях все вище. Отримання автокефалії, припинення Договору про дружбу і співробітництво з РФ і так далі за списком. Президенту потрібно показати максимальну результативність своєї роботи, і НАТО — лише ще один пункт у переліку», — вважає експерт.

За його словами, не лише Порошенко використовує Альянс, як приманку для виборців. Експерт проаналізував передвиборні обіцянки і заяви деяких інших кандидатів.

«Візьмемо, наприклад, Юлію Тимошенко. Вона активно просуває тему євроатлантичної інтеграції. Власне, це є одним з основних пунктів програми її партії. Зробити це пропонується шляхом проведення всенародного референдуму. Кардинально протилежну позицію має Юрій Бойко, який відкрито називає закріплення курсу України в ЄС і НАТО частиною передвиборної кампанії президента. Політик неодноразово заявляв, що сьогодні вступ в альянс не має сенсу і потенціалу через територіальний конфлікт на нашій території. Ще один кандидат Роман Безсмертний висловлюється менш радикально, але визнає, що Україні ще дуже далеко до стандартів НАТО», — резюмував А. Бузаров.

Нагадаємо, у вівторок, 18 грудня, відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні постійних представників країн-членів Альянсу і віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

Print Friendly, PDF & Email