Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України внести відомості про вчинення злочинів посадовими особами НАБУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це повідомив народний депутат Борис Розенблат в ефірі Еспресо.TV.

За його словами, правопорушення було вчинено посадовцями Антикорупційного бюро під час слідчих дій у відкритому проти нього кримінальному провадженні.

Йдеться про ч. 2 ст. 370 (провокація хабара, вчинена службовою особою правоохоронних органів), ч. 5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ст. 373 (примушування давати показання) Кримінального кодексу, пояснив Розенблат.

“Ухвала вже є Печерського районного суда. Він хвалив учора (1 серпня – ред.)”, – додав він.

Окрім того, сьогодні, 2 серпня, Розенблату вручили у НАБУ клопотання щодо продовження слідчих дій ще на 4 місяці.

“Я очікую що буде нове судове засідання. Знову намагатимуться продовжувати термін запобіжних заходів”, – пояснив він.

При цьому, як заявляє Розенблат, судом названо дві різних дати закінчення щодо нього запобіжного заходу – носіння електронного браслету: 16 серпня і 12 вересня.

Що ж стосується розслідування діяльності так званої бурштинової мафії загалом, то, як наголошує Розенблат, генпрокурор Юрій Луценко особисто визнав, що “немає ніякої бурштинової мафії”.

“Є два депутати, які попали в поле зору. Проти них зроблена провокація, навмисна провокація, і сьогодні розслідується фейкова справа по фейковим звинуваченням”, – вважає нардеп.

Як відомо, антикорупційні органи звинувачують депутата від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата в тому, що він і депутат з фракції “Народний фронт” Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні.

10 липня фракція БПП виключила Борислава Розенблата зі свого складу. 11 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до відповідальності нардепів від БПП Борислава Розенблата і НФ Максима Полякова, але не дозволила проводити затримання і арешт.

13 липня нардепам було оголошено підозри за корупційні діяння.

Розенблату обрали запобіжний захід у вигляді застави у 7 млн грн. Родичі депутата внесли цю заставу. Поляков теж сплатив 304 тисячі грн застави та має носити електронний браслет. Останній пункт він відмовляється виконувати, називаючи це антиконституційним.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email