В останні тижні російські компанії засипали своїх партнерів із Казахстану новими проханнями допомогти обійти західні санкції та імпортувати вкрай необхідні товари, повідомляє Reuters з посилання на джерела. 

Після того, як 24 лютого минулого року російські війська вторглися в Україну, Захід запровадив широкомасштабні санкції щодо Росії. Це спонукало Москву шукати обхідні шляхи для імпорту своїх технологій і товарів.

Для продажу тисяч найменувань товарів торговці створили складну мережу ланцюжків постачання через треті країни, щоб уникнути санкцій. Багато товарів ввозять через Туреччину та колишні радянські республіки, кажуть економісти.

Сім джерел видання заявили, що вони стали свідками зростання кількості запитів від Росії щодо допомоги у постачанні всього - від підшипників і деталей для літаків до рідкісноземельних металів.

Два джерела прямо пов'язали підвищений інтерес Росії із повідомленнями про плани Туреччини боротися з транзитом підсанкційних товарів.

"Це означає, що бум тільки починається", - сказав один бізнесмен, який займається зовнішньою торгівлею.

Інший казахстанський підприємець повідомив, що йому запропонували мільйон доларів за допомогу у перевезенні вантажівки з рідкісноземельними металами з Австралії. Усі запити, які йому надходили, він відхилив.

Уряд Казахстану не відповів на запит видання про коментар з цього приводу.

За словами джерел, у росіян дуже довгий список покупок, який включає промислове обладнання, підшипники для залізничної промисловості, передову електроніку, радіообладнання, турбіни, деталі для літаків, сировину і навіть матеріали для банківських карток.

За словами джерел, деякі російські фірми прагнули встановити довгострокові партнерські відносини для обходу санкцій.

За російським законодавством, дотримання західних санкцій є правопорушенням, а порушення санкцій стало прибутковою галуззю для деяких підприємців.

Print Friendly, PDF & Email