Росія перекрила прохід через Керченську протоку, що не дозволяє суднам проходити з Чорного в Азовське море і назад. Станом на вечір 28 листопада своєї черги очікують 35 морських суден. Такі цифри навів міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"В очікуванні на вхід в Азовське море знаходяться 18 суден: 4 направляються в порт Бердянськ, 14 - в порт Маріуполь. На вихід з Азовського до Чорного морів також стоїть черга: з порту Бердянська не можуть вийти 3 судна, з порту Маріуполя - 6. Ще 8 суден стоять біля причалів в портах. Загалом заблокованими стоять 35 суден. Рух здійснюється лише в напрямку російських портів на Азові. Росія заблокувала українські порти на Азовському морі", - цитує Омеляна прес-служба його міністерства.

За його словами, своїми діями Москва намагається блокувати роботу українських портів і витіснити Україну з її законних територій.

Нагадаємо, що 25 листопада три військові кораблі України вийшли в Чорне море і попрямували до Керченської протоки. Російський прикордонний корабель протаранив український буксир. Потім прикордонники РФ відкрили вогонь і зупинили три кораблі: артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу", які слідували з Одеси до Маріуполя.

 

Print Friendly, PDF & Email