Газпром із кінця весни почав скорочувати постачання газу по Північному потоку–1. Частину газу, який мають експортувати, спалюють.

Росія щодня спалює близько 4,34 млн кубометрів газу на 10 мільйонів доларів біля компресорної станції Портова. Таку оцінку дає норвезька аналітична фірма Rystad Energy, пише ВВС.

 

«Хоча точні причини факельного спалення невідомі… чіткішого сигналу бути не може: Росія здатна знизити ціни на енергоносії хоч завтра. Це газ, який іншим разом міг експортуватися по Північному потоку–1 чи альтернативними шляхами», – заявили у Rystad Energy.

Зазначається, що на переробних підприємствах часто доводиться спалювати газ – з технологічних причин чи заради безпеки, але масштаби спалення в цьому випадку здивували експертів.

«Я ніколи не бачила, щоб завод СПГ спалював стільки газу», – сказала Джесіка Маккарті, експерт із супутникових даних з американського Університету Маямі.

Вчені також стурбовані великою кількістю вуглекислого газу і сажі, що утворюються під час спалення, адже це може прискорити танення арктичного льоду.

«Чорний вуглець осідає на сніг і лід і значно прискорює танення. Деякі оцінки, що широко цитуються, вже вказують на те, що факельне спалення – це основне джерело осаду чорного вуглецю в Арктиці. Тому будь-яке збільшення факельного спалення у цьому регіоні надто є небажаним», – зазначив професор Метью Джонсон із Карлтонського університету у Канаді.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email