Президент Росії Володимир Путін доручив компанії Ростех наростити виробництво безпілотників, які атакують ціль шляхом самопідриву.
Росія почала виготовляти власну версію іранських дронів-камікадзе типу Shahed, якими атакує українські міста. Про це у суботу, 12 серпня, заявили у розташованій у Великій Британії організації, що займається вивченням компонентів озброєння, пише СNN.

Дослідники вказали, що дрони, позначені словом Герань, якими росіяни били по Україні, не є російськими. Вони були моделями Shahed-131 і Shahed-136 іранського виробництва.

Повідомляється, що минулого місяця дослідники Conflict Armament Research (CAR) отримали доступ до залишків двох російських безпілотників Герань-2, що були збиті на території Україні. Детальний аналіз цих фрагментів показав, що Росія "почала виробляти та використовувати свою власну версію Shahed-136".

Фахівці зазначили, що дрони, які випускає РФ мають "суттєві відмінності в конструкції планера та внутрішніх блоках, у тому числі для навігації".

"Це свідчить про те, що ці два безпілотники були виготовлені в Росії, а не в Ірані", - підкреслили вони.

На думку дослідників, ця розробка є поворотним моментом у здатності Москви розширити масштабне використання безпілотників.

"Те, що Росія почала виробляти власні версії іранських дронів, знаменує собою значну еволюцію в можливостях країни в галузі БПЛА, що дозволить їй продовжувати використовувати одноразові БПЛА", - наголосили експерти.

Print Friendly, PDF & Email