Росія підносить "фейки під виглядом фактів", ховаючи брехню "в численні терміни та назви, технічні характеристики та цифри". Про це у п'ятницю, 9 грудня, заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради безпеки ООН, цитує Укрінформ.

Таким чином, представник України прокоментував звинувачення російської делегації в нібито попаданні західної зброї з України до третіх країн.

Кислиця зазначив, що кожна нова партія зброї посилює позиції ЗСУ на фронті, а зброя використовується виключно для звільнення територій від загарбників.

"Вся зброя, якою володіє Україна, служить своєму прямому призначенню - допомагати українським воїнам звільняти наш народ та наші території", - наголосив він.

Постпред розповів, що в Україні для запобігання незаконному використанню зброї функціонує багаторівнева система контролю.

"Контроль обігу та використання стрілецької зброї та легких озброєнь здійснюється на міжвідомчому рівні за участю МВС, СБУ, Державної прикордонної служби та інших держструктур", - наголосив він.

За словами постпреда, в Україні діє трирівнева система контролю та нагляду за озброєннями, які постачають іноземні партнери. Парламентський контроль забезпечується тимчасовою спеціальною комісією. Президент реалізує свої повноваження через РНБО.

"На урядовому рівні Міноборони та ЗСУ спільно з іноземними партнерами здійснюють безпосередній контроль та моніторинг постачання озброєнь в Україну, а також рухи міжнародної технічної допомоги", - сказав Кислиця.

Він зазначив, що серйозна увага з боку Ради Безпеки ООН та відповідних міжнародних механізмів заслуговує на діяльність на окупованих територіях України та в інших країнах світу російської приватної військової компанії "група Вагнера".

Кислиця підкреслив, що після поразки Росії та завершення війни має відбутися її демілітаризація та денуклеаризація.

"Це дозволить запобігти загрозі повторення агресії та закладе міцний фундамент як для перетворення Росії на миролюбну державу, так і для забезпечення сталого миру та безпеки", - зазначив Кислиця.

Print Friendly, PDF & Email