Росія має намір активізувати кібератаки проти України. При цьому вони будуть спрямовані на критично важливу інфраструктуру, підрив довіри до влади, перешкоду військовій та гуманітарній підтримці. Про це в суботу, 3 грудня, говориться в блозі генерального менеджера центру аналізу цифрових загроз Microsoft Клінта Воттса.

На його думку, свої зусилля росіяни немарен спрямувати на те, щоб розхитати підтримку України на Заході, а саме внести розлад між учасниками коаліції, яка виступає на боці Києва.

"Приміром, вони розганяють тему щодо підвищення цін на енергоносії серед країн Європи. І хоча зараз ці зусилля мали обмежений ефект, це може говорити про розширення такої тактики з боку РФ", - вважає Уоттс.

Крім того, угруповання хакерів можуть атакувати українську критичну інфраструктуру, як це робили ще з 2014 року.

"Після анексії Криму Росією у 2014 році IRIDIUM (хакерське угруповання - ред.) розпочало серію зимових операцій проти українських постачальників електроенергії, відключивши електроенергію для сотень тисяч громадян у 2015 та 2016 роках", - нагадав він.

Відомо, що з початку повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну на об'єкти енергетичної інфраструктури було скоєно понад 1200000 кібератак.

Print Friendly, PDF & Email