Операція бійців "Російського добровільного корпусу" і легіону "Свобода Росії" в Бєлгородській області спричинила паніку в російському інформпросторі, а також критику керівництва за неспроможність посилити кордони і створити надійні укріплення.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як повідомлялося, вранці понеділка підрозділи "РДК" і "ЛСР" здійснили рейд у Бєлгородську область. Російські джерела почали повідомляти, що їхній загін у складі двох танків, БТР і ще дев'яти бронемашин перетнув кордон і взяв під контроль Козинку, селище Грайворонського району, що за 600 метрів від кордону з українською Сумською областю.

Деякі джерела також стверджували, що угруповання взяло під контроль населені пункти Глотове і Гора-Поділ (3 км і 5 км від кордону відповідно).

Експерти ISW поки що не виявили геолокаційного підтвердження того, що "РДК" або "ЛСР" досягли Глотового або Гори-Подолу. Однак, кадри з геолокацією, опубліковані 22 травня, дійсно говорять про те, що "РДК" завдав удару по прикордонному посту біля Козинки, перш ніж перетнути кордон як мінімум із одним танком. "РДК" також розмістив кадри, на яких видно тіло російського прикордонника на станції, очевидно, біля Козинки.

У звіті зазначається, що російський інформаційний простір відреагував на події 22 травня "панікою та неузгодженістю".

Print Friendly, PDF & Email