Японія почала так активно наполягати на часткову передачу частини Курильських островів через політичну слабкість президента РФ Володимира Путіна в даний момент.

Таку думку висловив російський публіцист Леонід Радзіховський, пише Обозреватель. На його думку, зараз у Путіна відігратися на Сході через зіпсовані відносин з Заходом не вийде.

«Судячи з тієї хвилі, яку підняли японці, вони будуть домагатися передачі двох островів (Шикотан і Хабомаї). Прем’єр Японії з’їздив на могилу батька, мечем розмахував … Але вся історія з Курилами зайшла в сакральний тупик, як з Кримом, який теж ніхто не хоче віддавати або визнавати віддачу. ніхто ж не може сказати: «Так Бог з ним, з Кримом». Проїхали і проїхали. є речі, які є сакральними. Ось територіальні суперечки є сакральними. Але японці відчули слабкість Росії і стали тиснути «, — пояснив Радзіховський.

При цьому йому важко визначитися  з подальшим прогнозом: «З огляду на нинішні економічні проблеми Росії, вона може піти на поступки в питанні Курил. Наприклад, на спільну експлуатацію островів, відкриту торговельну зону, вільно-економічну зону. Але віддавати острови не стане. І як Путін викрутиться з цієї ситуації — мені незрозуміло «.

 

Джерело 

Print Friendly, PDF & Email