Кремль може зосередити свої дії не у військовій площині в Україні, а в в політичній, скориставшись найближчими виборами.

Таку думку висловив в інтерв’ю виданню «ОстроВ» екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, відповідаючи на питання про ймовірність ескалації конфлікту на Донбасі при черговій каденції В.Путіна.

«Думаю, що основна лінія ескалації на прийдешній рік буде відбуватися не на військовій ниві дій, а на політичній. З осені в Україні почнеться активна фаза виборчої кампанії, і у Кремля мільйон можливостей впливати на цей процес», — вважає І.Пономарьов.

За його словами, Кремль може вплинути і через українських політиків, які мають зв’язки в Росії. «Велика кількість українських політиків так чи інакше пов’язані з Росією — фінансові інтереси, родинні, ділові, майнові зв’язку. До того ж Кремль має серйозні важелі медійного впливу на ситуацію. Вони можуть використовувати і українських „заробітчан“, яких дуже багато в Росії. Та насправді факторів впливу багато», — розповів він.

Ілля Пономарьов вважає, в даній ситуації «якісь військові дії, скоріше, можуть перешкодити політичному процесу».

«Хоча не виключено, що можуть бути спроби проведення акцій терористичного характеру для створення атмосфери напруги і нервозності. Оскільки діючий президент України Петро Порошенко в 2014 році йшов на вибори як президент миру, то демонстрація зараз якогось вуличного насильства може вдарити по його рейтингу. Але в будь-якому випадку, пріоритет дій Кремля не в військовому нападі, а в спробі взяти владу в Україні за допомогою виборів», — вважає Пономарьов.

391 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email