Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України прийняла рішення про введення нових санкцій проти проти фізичних та юридичних осіб Росії.

Обмежувальні заходи пов’язані з інцидентом в Керченській протоці.

Санкції торкнуться «російських компаній, бізнесменів, політиків і депутатів, працівників силових структур, які активно підтримували або сприяли агресивним діям проти України». Також обмеження будуть введені проти організаторів так званих виборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Крім того, санкції будуть діяти проти військових, суддів і співробітників правоохоронних органів, причетних до незаконного захоплення українських моряків під час акту агресії РФ проти України.

25 грудня уряд Росії опублікував оновлений список санкцій, до якого увійшли 567 осіб і 75 організацій України (раніше було 322 і 68 відповідно).

В кінці листопада російські прикордонники обстріляли і затримали в Керченській протоці три українських кораблі — два броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу», які, прямуючи з Одеси до Маріуполя, спробували пройти в російські територіальні води через Керченську протоку нібито без попередньої заявки.

У зв’язку із зіткненням РНБО і президент України Петро Порошенко в ніч на 26 листопада схвалили введення в країні воєнного стану. У той же день Рада ввела ВП в 10 областях країни на 30 днів. ВП введено в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській областях.

26 грудня на засіданні РНБО було прийнято рішення не продовжувати військовий стан.

Print Friendly, PDF & Email