Міноборони Росії та російські спецслужби замовляли у місцевої IT-компанії Вулкан програмне забезпечення для ведення кібервійни. Її інженери працювали на російських військових та спецслужби. Про це повідомляє The Guardian.

Робота компанії пов'язана з ФСБ та ГРУ, зазначає ЗМІ. Деякі документи, які опинилися у відкритому доступі, є "ілюстративним прикладом потенційних цілей".

"Один містить карту, яка показує точки через США. Другий містить деталі атомної електростанції у Швейцарії", - пишуть дослідники.

Крім того, серед великих проектів, що реалізуються Вулканом на замовлення міноборони, - програма під шифром Амезит, яка може стежити за всіма користувачами інтернету на певній території. Програма може також блокувати доступ до певних сайтів.

За допомогою Амезиту, як стверджується у розслідуванні, співробітник міноборони в один клік може створити сотні ботів у різних соцмережах, а потім давати їм різні завдання. Серед них - кампанії проти Хілларі Клінтон на виборах президента США 2016 року. Також Кремль намагався вплинути на результат президентських виборів у Франції у 2017 році, викравши дані.

Print Friendly, PDF & Email