Уряд Російської Федерації прийняв рішення заборонити експорт російської нафти в та нафтопродуктів в Україну. Про це на засіданні уряду оголосив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв. 

Голова уряду РФ зазначив, що деякі товари російського виробництва можна буде вивозити в Україну тільки при отриманні спеціального дозволу. На даний момент точний список товарів ще не визначено, відомо лише що до нього входитимуть нафта вугілля і нафтопродукти. За словами Медведєва нововведення запрацюють з 1 червня поточного року.  

Оголошуючи нові обмеження він також зазначив, що цей крок став відповіддю на розширення Україною списку російських товарів заборонених для імпорту. 

«Кілька днів тому Кабінет Міністрів України зробив черговий недружній крок по відношенню до нашої країни, розширив список заборонених для імпорту на територію України російських товарів. У цих умовах ми змушені свої інтереси захищати і вжити відповідних заходів», — підкреслив Медведєв.

Крім того Росія розширює заборону на ввезення деяких українських товарів. Зокрема, мова йде про пролукти сфери машинобудування, легкої промисловості та металообробки. «Ми розширюємо заборону на ввезення в Росію окремих видів товарів, цей захід торкнеться української продукції машинобудування, легкої промисловості, металообробки, вартість якої за минулий рік склала майже $ 250 млн», — повідомив голова російського уряду.

Print Friendly, PDF & Email