Росія втратила в Україні 15 танків Т-90М Прорив, який російські загарбники називають "непереможним". У той же час, серійне виробництво цих танків через санкції перейшло в поштучне. Про це заявив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння і військової техніки Генерального штабу ЗСУ старший лейтенант Андрій Рудик на брифінгу у Military Media Center у четвер, 16 березня.

"Санкції перетворили виробництво Т-90М із серійного на поштучне. За даними з відкритих джерел, РФ мала на озброєнні лише 100 одиниць такої техніки напередодні широкомасштабної агресії проти України", - розповів він.

За словами спікера, без іноземних комплектуючих "цей танк неможливо не лише серійно виробляти, він стає погіршеною версією радянського Т-72Б".

"Міфи про так звану непереможність і досконалість Т-90М і самодостатність високотехнологічності російського танкобудування розбилися про незламність ЗСУ. На сьогодні ЗС РФ втратили в Україні 15 одиниць Т-90М, і це мова лише про випадки, які були зафіксовані на фото або відео ", - зазначив Рудик.

За його словами, окупанти втратили набагато більше одиниць вказаної техніки. Супротивник практично не використовує Т-90М під час ведення бойових дій. Однак РФ продовжує шукати варіанти обходу санкцій для нових і ремонту старих одиниць Т-90М.

У Силах оборони України зазначили, що ворог розконсервував старі танки Т-62 та Т-72, на яких відсутній навіть динамічний захист.

Т-90М - "верхній кордон того, що зміг витягнути російський ВПК із радянських розробок", зазначають у Генштабі.

Print Friendly, PDF & Email