У 2019 році Роскомнадзор почне застосовувати нову технологію боротьби із забороненими сайтами і сервісами, серед яких і Telegram Павла Дурова. Уряд країни готовий витратити на це до 20 мільярдів рублів (близько 8 мільярдів гривень), передає Російська служба ВВС.

Як розповіло виданню джерело, знайоме з деталями розробки проекту, мова йде про технології DPI (від англійського deep packet inspection — «глибокий аналіз пакетів»). У провайдера інтернету встановлюється програмно-апаратний комплекс, який аналізує весь проходить трафік і виділяє специфічні пакети, властиві конкретним сайтам або додатків. Цей же комплекс відсікає і небажаний трафік.

DPI принципово відрізняється від нинішньої системи, за допомогою якої Роскомнадзор намагався заблокувати Telegram, через якого страждали нейтральні ресурси.

Тим часом аудиторія месенджера в Росії зросла і досягла рекордних значень в 3,4 мільйона осіб на день.

Однак вже до початку 2019 року мають завершитися випробування найбільш ефективного обладнання для блокування небажаної інформації на основі технології DPI в одному з регіонів.

Ефективність цієї технології блокування може тестуватися на мережах «Ростелекома» і мобільного оператора Tele2, в якому «Ростелекому» належать 45%.

Хоча існують і технології маскування трафіку, якими зможе скористатися же Telegram.

Нагадаємо, що близько року тому керівництво Telegram не надав російським спецслужбам ключі шифрування від листувань користувачів. У підсумку, за позовом Роскомнадзора, Таганський суд Москви ухвалив заблокувати месенджер в РФ в квітні 2018 року.

Print Friendly, PDF & Email