Підводні випробування здатного нести ядерні боєзаряди стратегічного безпілотного апарату «Посейдон», про розробку якого в посланні Федеральним зборам розповів президент РФ Володимир Путін, почалися в Росії. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерело в оборонно-промисловому комплексі.

«У морській акваторії, захищеній від засобів розвідки ймовірного противника, ведеться підводне відпрацювання ядерної енергетичної установки безлюдного апарату «Посейдон», — сказав співрозмовник агентства. Він уточнив, що реактор встановлений в корпус чинного апарату, проте тести проводяться поки в рамках дослідно-конструкторських робіт, а не повноцінних ходових випробувань.

Джерело повідомило, що в якості носія безпілотника використовується один з атомних підводних човнів ВМФ. Співрозмовник додав, що роботи по апарату включені до держпрограми озброєння на 2018-2027 роки. «Посейдон» повинен бути переданий ВМФ до кінця дії цієї програми», — зазначило джерело.

Про створюваному в Росії безпілотний підводному апараті з ядерною енергетичною установкою вперше розповів президент РФ Володимир Путін у своєму посланні Федеральним зборам в березні цього року. Президент тоді повідомив, що ці безпілотники можуть бути оснащені як звичайними, так і ядерними боєприпасами і будуть здатні знищувати об’єкти інфраструктури супротивника, авіаносні угруповання і так далі.

Апарати «Посейдон» будуть здатні нести ядерну бойову частину потужністю до двох мегатонн для знищення військово-морських баз противника, повідомило інформоване джерело.

Print Friendly, PDF & Email