У Держдепі США закликали Росію покласти край війні в Україні та повністю вивести свої війська. Там впевнені, що РФ не має шансів виграти війну, незалежно від того, які б злочини не робили її війська проти мирних українців. Про це йдеться в опублікованій у п'ятницю, 18 листопада, заяві Державного департаменту США у зв'язку із публікацією звіту Conflict Observatory про свідчення військових злочинів Росії в Херсонській області.

Так, Conflict Observatory опублікувала незалежний звіт, в якому детально описані численні випадки несправедливих затримань та викрадень людей у Херсонському регіоні, які пов'язані з російськими "операціями з фільтрації".

Держдеп заявляє, що такі операції мають бути безумовно припинені, а війська РФ виведені з усієї території України, "щоб покласти край непотрібній війні, в якій Росія не може виграти і не виграє, якою б підлою та відчайдушною не була її тактика".

Звіт Conflict Observatory містить інформацію про понад 220 осіб, які стали жертвами або свідками тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких видів поводження, що принижують людську гідність, включно з гендерним насильством, з боку військових РФ та груп, що підтримуються Росією.

"Ті, хто вижив, та свідки вказали не менше п'яти осіб, які загинули внаслідок жорстокого поводження з ними під час утримання під вартою. У звіті також зазначено 12 місць утримання під вартою у Херсонській області та в Криму, а також зазначається непропорційно високий рівень повідомлень про жорстоке поводження з членами кримськотатарської громади", йдеться у заяві.

Держдепартамент наголошує, що цей звіт та аналогічні йому лише зміцнюють рішучість США та міжнародної спільноти домагатися притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах та інших злочинах, скоєних в Україні.

Сполучені Штати залишаються непохитними у підтримці влади та народу України в їхньому захисті своєї країни та своєї свободи, йдеться у заяві.

Print Friendly, PDF & Email