РФ, Китай, США, Франція та Великобританія вирішили відмовитися від підписання Договору про заборону ядерної зброї (ДЗЯЗ). Про це повідомляє ТАСС з посиланням на спільну заяву країн на Першому комітеті 73-й сесії Генасамблеї ООН, опублікованому на сайті МЗС РФ в понеділок.

«Ми не будемо підтримувати, підписувати або ратифікувати цей договір. ДЗЯЗ не матиме зобов'язуючого характеру для наших країн, і ми не приймаємо будь-яких заяв, що він вносить вклад в розвиток звичайного міжнародного права; він не встановлює будь-які нові стандарти або норми. Ми закликаємо всі країни, які розглядають питання про підтримку ДЗЯЗ, серйозно подумати про пов'язані з ним наслідки для міжнародного миру і безпеки», – сказано в документі.

Країни вважають, що ДЗЯЗ суперечить Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) і несе ризики його підриву. Москва, Лондон, Пекін, Вашингтон і Париж заявили, що документ ігнорує ситуацію в галузі міжнародної безпеки і регіональні виклики, а також «ніяк не сприяє підвищенню довіри і транспарентності між державами і не призведе до знищення жодної одиниці зброї».

Набагато ефективнішим способом досягнення миру без ядерної зброї країни назвали "поетапний процес, що враховує ситуацію в галузі міжнародної безпеки".

Країни залишаються вірними Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також кінцевій меті – світу без ядерної зброї в умовах рівної і неподільної безпеки для всіх.

«Ми, держави-учасники ДНЯЗ, що володіють ядерною зброєю, підтверджуємо нашу прихильність цьому договору у всіх його аспектах з моменту його підписання 50 років тому. Відповідно до ДНЯЗ, ми залишаємося прихильними проведенню в дусі доброї волі переговорів про ефективні заходи з ядерного роззброєння, а також про договір про загальне і повне роззброєння під суворим і ефективним міжнародним контролем», – йдеться у спільній заяві. Країни також закликають інші держави продемонструвати  прихильність подальшому успішному здійсненню ДНЯЗ.

Print Friendly, PDF & Email