На всій території Росії формуються добровольчі батальйони для відправки на війну в Україну. За оцінками аналітиків, понад 30 тисяч осіб можуть бути мобілізовані, при цьому військовий досвід не потрібний. Про це у суботу, 30 липня, повідомляє CNN.

Зазначається, що Росія шукає заміну своїм військам, які виснажилися за п’ять місяців війни, та тим, кого ліквідували захисники України. Із 30 тисяч мобілізованих близько третину планують кинути на Донбас.

Минулого тижня глава британської розвідки MI6 Річард Му висловив упевненість, що «росіянам буде все важче постачати робочу силу протягом наступних кількох тижнів». Це, у свою чергу, дасть Україні ключову можливість завдати удару у відповідь.

Путін довгий час чинив опір ідеї загальної мобілізації в Росії, і заклик навесні 2022 року був аналогічний торішньому заклику. Добровольчі батальйони – один із способів поповнити чисельність армії РФ без такого радикального кроку.

При цьому зазначається, що заклики вступати до них, як правило, орієнтовані на бідніші та ізольованіші регіони, використовуючи «швидкі гроші» як приманку.

Видання задається питанням, який вплив ці батальйони можуть надати. Чеченські добровольчі загони відіграли величезну роль у кампанії на Донбасі, особливо у Маріуполі. Але вони відносно добре оснащені і мають величезний бойовий досвід. Батальйони, які збираються в інших місцях, очевидно ні.

Деякі батальйони братимуть участь виключно у бойовій підтримці та операціях бойової підтримки, тоді як інші посилюватимуть вже існуючі військові частини або формуватимуть бойові батальйони – цитує слова CNN Катерини Степаненко, дослідника Росії в Інституті вивчення війни у ​​Вашингтоні.

За її словами, на навчання добровольців російське керівництво планує виділити місяць, але це навряд чи перетворить їх на ефективних солдатів без військового досвіду.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email