Кремлівський режим розглядає варіант виведення російських військ із захопленої Запорізької АЕС в обмін на гарантії безперебійного транзиту нафти та газу територією України. Про це у п'ятницю, 2 грудня, заявило видання Meduza з посиланням на наближені до Кремля джерела.

"Готовність до угоди (щодо поверненням під контроль об'єкта Україні чи МАГАТЕ - ред.) є. Качати та продавати (нафту та газ - ред.) дуже важливо для російського бюджету", - стверджує співрозмовник ЗМІ.

Росія хоче гарантій безперебійного транзиту нафти південною гілкою трубопроводу Дружба, якою російська нафта постачається до Угорщини, Словаччини, Чехії та Польщі, що становить третину всіх поставок до Європи.

Джерела зазначають, що після 5 грудня, коли почне діяти ембарго на імпорт російської нафти морем, Дружба стане головним способом транспортування російської нафти до Європи.

Українську ділянку Дружби контролює компанія Укртранснафта, яка має технічну можливість зупинити транзит.

Наразі постачання трубопроводом ідуть з перебоями через ракетні удари росіян по українській інфраструктурі.

Росія продовжує використовувати українську газотранспортну систему, хоч і скоротила постачання на третину.

Наразі між українським Нафтогазом та російським Газпромом тривають судові розгляди щодо термінів та обсягів оплати за транзит. Російський монополіст відмовляється платити вчасно та в повному обсязі.

Видання звернулося за коментарем до прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова. Він у своєму коментарі ЗМІ заперечує можливість угоди.

Print Friendly, PDF & Email