Дональд Трамп отримав найбільшу за свого президенства підтримку громадян. Згідно з соціологічним опитуванням, яке провело The Wall Street Journal та NBC News,  45% американців підтримують дії Трампа. При цьому 29% підтримують президента США непохитно, а інші 16% – частково довіряють йому.

Такі дані були опубліковані одразу після скандального саміту Трампа і Путіна в Гельсінкі. Жорстка критика медіа, «звинувачення у зраді» з боку демократів аж ніяк негативно не позначились на рейтингу президента, більше того, він його збільшив.

Так, згідно з опитуваннями вищезгаданих видань, рівно рік тому Трамп мав підтримку 36% громадян, тоді як 58% відмовили йому в довірі, а 48% взагалі оцінювали його роботу негативно.

Найбільше підкосив рейтинг Трампа фактор тієї ж Росії, а саме її втручання у вибори 2016 року. Поки триває слідство, американський істеблішмент обережно коментує цей факт, однак медіа активно долучилися до обговорення того, що президент США не зайняв жорстку позицію в цьому питанні під час зустрічі з Володимиром Путіним.

Водночас постійні скандали, витік інформації та зміна кадрів у Білому Домі теж негативно позначилися на рейтингу Трампа.

Чим він відбивався від цього негативу? Апелював до звичних тез «Америка на першому місці». Саме тому Дональд Трамп вліз у торговий конфлікт із союзниками в ЄС. Нагадав їм також про несправедливо занижені внески в бюджет НАТО.

Окрім цього Трамп завжди виступав проти транснаціональних об’єднань. Він вважав їх несправедливими щодо США. Натомість розгорнув риторику так званого «америкоцентризму». Це стало його головною зброєю в боротьбі проти тих, хто його критикує.

Така політика відбилася на економіці. Вже в лютому цього року Pew Research Center поінформував, що 48% американців пов’язали зростання економіки саме з діяльністю та жорсткою позицією Трампа. Сьогодні цей тренд продовжується, незважаючи на жорстку критику.

Як діятиме Трамп далі?

Конфлікт із союзниками вигідний Трампу, тому що в нього вписується політика захисту американської економіки, національних інтересів. Комунікація з тими, хто вважається ворогом США, як у випадку з Північною Кореєю і Росією та показово-гучні погрози Ірану добре лягають в матрицю бий чужих, щоб свої поважали.

Постійні зустрічі Трампа з виборцями це доводять: він не уникає, а підтримує контакт з ними, і в такий спосіб звітує за виконану роботу. Все це буде використано в передвиборчій риториці на наступних президентських виборах у США в 2020 році.

Тарас Семенюк

Print Friendly, PDF & Email