Верховна Рада України на засіданні у четвер, 13 липня, дала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Михайла Добкіна (Опозиційний блок).

За притягнення до кримінальної відповідальності проголосували 288 депутатів, за затримання — 250 депутатів, за арешт — 242 депутати.

Напередодні генеральний прокурор України Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешту Михайла Добкіна.

Згідно з висновком Регламентного комітету Верховної Ради, подання на зняття недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності є законним, але недостатньо обґрунтованим.

Генпрокуратура підозрює депутата у зловживанні службовим становищем та сприянні шахрайству з метою заволодіння 78 га землі у Харкові вартістю понад 220 млн грн. Розслідування ведеться за ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Джерело

Print Friendly, PDF & Email