Президент РФ Володимир Путін прилетів до Стамбула для переговорів з лідерами Франції, Германії та Туреччини стосовно врегулювання сирійського питання, передає ТАСС. Це буде перша зустріч у такому складі, оскільки раніше переговори стосовно Сирії велися лише між Росією, Туреччиною та Іраном.

Володимир Путін, Ангела Меркель, Еммануель Макрон та Реджеп Ердоган зберуться для саміту в палаці Вахдеттін, який в даний час є анатолійським офісом президента Туреччини і державним будинком прийомів для іноземних гостей. 

Як повідомляла прес-служба Кремля на переговорах планують обговорити позиції щодо політичного врегулювання сирійського питання, плани щодо відновлення інфраструктури та репатріації біженців, подальшого укріплення стабільності та безпеки в країні. При цьому в Москві розуміють, що кожна зі сторін має свої підходи, тому головним завданням зустрічі буде знайти точки дотику та прийти до консенсусу. 

Також очікується, що лідери поспілкуються один з одним у двухсторонньому форматі. За підсумками саміту політики також виступлять із заявами для преси.

Ініціативу провети переговори у чотирьохсторонньому форматі висунув президент Туреччини. У вересні було проведено зустріч між помічниками лідерів Росії, Германії, Франції та Туреччини, на якій домовилися про деталі саміту та визначили основні питання для розгляду. 

Print Friendly, PDF & Email