Глава Кремля Володимир Путін для далеких переїздів у свої резиденції користується бронепоїздом, який використовує з 2021 року. Про це йдеться в розслідуванні Центру Досьє.

"Після початку війни він їздить на ньому дедалі частіше – особливо у свою улюблену резиденцію на Валдаї", – пише видання.

Зазначається, що Путін переміщується на бронепоїзді з міркувань безпеки. На відміну від літаків, поїзд складніше відстежити, оскільки сервісів для трекінгу пасажирських поїздів у режимі реального часу немає. Крім того, дві резиденції глави Кремля, куди він навідується, розташовані на узбережжі Чорного моря, де польоти обмежені через війну.

Бронепоїзд Путіна має вагон зі спальнею і робочим кабінетом, вагон для супроводжуючого персоналу і вагон для спецзв'язку. Замість чотирьох осей у бронепоїзда їх шість, замість одного локомотива – кілька, а на даху розміщено спецобладнання.

За даними ЗМІ, спецпоїзд, що підпадає під опис, належить компанії Гранд Сервіс Експрес, якою володів офшор, пов'язаний із соратником президента РФ Юрієм Ковальчуком, і його знайомим – бізнесменом Михайлом Рабіновичем.

Орієнтовна вартість бронепоїзда, за оцінкою журналістів, понад 1 млрд російських рублів.

Print Friendly, PDF & Email