Оточення глави Кремля Володимира Путіна дезінформує його про хід повномасштабної війни проти України та військові провали РФ. Про це у п'ятницю, 23 грудня, повідомляє The Wall Street Journal.

Свої висновки журналісти WSJ ґрунтують на кількох місяцях інтерв'ю з нинішніми та колишніми російськими чиновниками та людьми, близькими до Кремля.

Співрозмовники газети вказали, що Путін оточений адміністрацією, яка "підтримує його переконаність у тому, що Росія досягне успіху, незважаючи на людські та економічні втрати, що зростають".

Як пише WSJ, Путін щоранку отримує письмовий брифінг про "спеціальну операцію в Україні". Тим не менш, ця інформація є неповною, суб'єктивною і далекою від реальності.

"Військові командири підпорядковуються ФСБ, наступнику КДБ, яка редагує звіти для експертів у Раді безпеки, а ті передають їх секретареві Ради Миколі Патрушеву, головному "яструбу", який допоміг переконати Путіна напасти на Україну. Саме він і передає звіти Путіну", - розповідає WSJ.

Крім того, з посиланням на інсайдерську інформацію видання наголошує, що Путін не користується інтернетом, побоюючись цифрового стеження. Джерела коментують, що це робить Путіна ще більш залежним від брифінгових документів, складених ідеологічно орієнтованими радниками.

Близькі до Кремля співрозмовники WSJ кажуть, що Путін, як і раніше, має намір "змусити Україну підкоритися" і готовий на роки мобілізувати економіку та населення країни-агресора.

Print Friendly, PDF & Email