Профспілка освітян звернулася до Президента України з вимогою застосувати право вето щодо закону «Про повну загальну середню освіту», прийнятого 16 січня 327 народними депутатами України. Що в ньому не так?

Дискримінація педагогів

На думку представників Профспілки працівників освіти і науки України, реалізація норм про обмеження права на роботу педагогів, які отримають пенсію за віком, призведе до звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів, вихователів та інших педпрацівників.

В окремих регіонах їх частка сягає 30%, що спричинено низьким рівнем заробітної плати недотриманням законодавства про оплату праці, мізерною пенсією.

Такі нововведення загрожують ситуації, що у школах не буде кому викладати відповідні предмети.

Застереження щодо можливості здобувати освіту за місцем проживання

У законі йде мова про те, що створювати ліцеї можуть лише обласні ради та ради міст, населення яких становить більше 50 тисяч.

Це позбавить права та можливості здобувати повну загальну освіту за місцем проживання учням навіть у містах, не кажучи вже про сільських дітей.

Зважаючи, що лише у сільській місцевості у поточному навчальному році налічується 9970 одиниць 10-11 класів, під скорочення підуть приблизно 20 000 вчительських ставок.

Під таке ж скорочення попадуть тисячі ставок вчителів, які передбачаються на 10-11 класи міських шкіл, населення яких менше 50 тисяч, а також селищ міського типу.

Закриття санаторних шкіл

Викликає обурення педагогів, батьків закриття санаторних шків, у яких одночасно здобувають освіту та поправляють своє здоров’я й лікуються діти з психоневрологічними захворюваннями, хворими на сколіоз, цукровий діабет, із захворюваннями серцево-судинної системи, з малими формами туберкульозу та іншими.

У прийнятому законі є ще низка проблемних положень, які потребують вилучення та врегулювання.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email