Проект держбюджету-2019 містить явний упор на силовий блок. Про це зазначив експерт-міжнародник Андрій Бузаров.

«Зараз йде активний розподіл ресурсної бази держави. Характерно, що основний упор Кабінет Міністрів України в своєму проекті держбюджету-2019 зробив на збільшення фінансування силових структур. На армію і МВС додатково збираються виділити практично на 20% більше, ніж в попередньому році. Для збільшення продуктивності антикорупційної діяльності бюджет НАПКА піднімуть на 10%, а також закладуть окремою стрічкою витрати на Вищий антикорупційний суд України », — сказав А. Бузаров.

Експерт також звернув увагу, що черговий транш МВФ може бути здійснений тільки після прийняття закону про державний бюджет України на 2019 рік. «Одним з головних індикаторів для МВФ при виділенні фінансової допомоги є прийняття збалансованого держбюджету. До його вивчення західними партнерами і прийняття очікувати переказу траншу українському уряду не варто », — прокоментував А. Бузаров. За його словами, безліч дискусій навколо прийняття головного фінансового документа країни пов’язані з президентськими виборами навесні 2019 року.

«Такі дебати абсолютно природні. Провладні сили, зокрема БПП «Солідарність» всіма силами намагаються показати якісне поліпшення бюджету. А ось головні конкуренти ще не раз звернуть увагу виборців на прорахунки та неточності в головному кошторисі країни. Наприклад, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко назвала держбюджет-2019 бюджетом «абсолютної боргової залежності» і заявила, що її фракція вже підготувала зміни до поданого урядом проекту. До речі, в цьому питанні з Юлією Володимирівною солідарний і її опонент — співголова Опозиційного Блоку Юрій Бойко. За його словами, «влада продовжує будувати поліцейську державу з бідним населенням». Він також підкреслив, що його політична сила не голосуватиме за бюджет в такому вигляді », — резюмував А. Бузаров.

Джерело.

Print Friendly, PDF & Email