Президент США Дональд Трамп і перша леді Меланія Трамп зробили неоголошений візит до Іраку. Президентський літак приземлився в середу на військовій базі Аль-Асад, розташованій на захід від Багдада, передає Голос Америки.

Нинішній візит став першою поїздкою президента Трампа в зону конфлікту.

Повідомляється, що по завершенні візиту, що тривав кілька годин, президент Трамп залишив Ірак, не зустрівшись з керівництвом країни.

В уряді Іраку пояснили, що зустріч Дональда Трампа і прем’єр-міністра Іраку — Аділя Абдул-Махді — не відбулася через розбіжності з приводу формату переговорів.

«Розбіжності з приводу формату зустрічі призвели до того, що замість зустрічі відбулася телефонна розмова», — йдеться в повідомленні.

Тим часом, джерела в парламенті Іраку розповіли, що лідери двох держав не змогли домовитися з приводу місця можливої зустрічі. Трамп наполягав на тому, щоб прем’єр-міністр країни приїхав на американську військову базу. Глава іракського уряду відхилив цю пропозицію.

Нагадаємо, що Трампа не раз критикували за те, що він з моменту приходу до влади жодного разу не відвідав військові бази США, розташовані в зонах конфліктів. Крім того, в листопаді президент через погодні умов скасував заплановану поїздку на американське військове кладовище у Франції, що також викликало критику на його адресу.

Візит Трампа в Ірак пройшов через кілька днів після того, як президент оголосив про майбутнє виведення американських військ з Сирії, а також вирішив наполовину скоротити військовий контингент в Афганістані — з 14 до 7 тисяч.

Print Friendly, PDF & Email