Представники країн зі списку міграційного ризику повинні завчасно повідомити про приїзд в Україну. За два місяці Кабмін повинен затвердити порядок реєстрації іноземців та їх документів в пропускних пунктах на кордоні, а також порядок ведення реєстру.

Таке рішення прийняла РНБО, а президент Порошенко підписав в середу, 21 березня 2018 року, відповідний Указ.

Для громадян РФ умови в’їзду в Україну стануть жорсткішими. Для них створять механізм попередньої перевірки підстав для в’їзду в країну. Російські громадяни повинні будуть заздалегідь сповістити українську владу про намір приїхати в Україну по електронних каналах.

Протягом двох тижнів Кабмін повинен затвердити порядок використання імміграційної картки. Зміни повинні торкнутися і кодексу про адміністративні правопорушення, зокрема, буде посилена відповідальність за порушення порядку працевлаштування, надання житла, прийому на навчання, реєстрації іноземців, а також правил перебування в країні.

Нагадаємо, що 157 українських контрольно-пропускних пунктів на державному кордоні обладнані біометричними приладами. Пристрої допоможуть контролювати в’їзд іноземців.

Print Friendly, PDF & Email