Про це йдеться на сайті президента України. Президент Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» № 592-ІХ.

«Насамперед нововедення стосуватиметься приватних підприємців пенсійного віку, яким тепер не треба сплачувати ЄСВ.  В Україні пенсіонери не сплаують податки, тому недоречно вимагати від них сплату Єдиного соціального внеску, якщо вони ведуть підприємницьку діяльність» - таку думку щодо данного закону висловив політолог Андрій Бузаров.

Також із підписанням цього закону від сплати ЄСВ будуть звільнені громадяни, які ведуть незалежну професійну діяльність у сфері науки, літератури, культури та медицини.  Андрій Бузаров зазначив, що дані сфери суспільного життя є надзвичайно важливими в сучасних умовах, та це дозволить представникам цих професій почувати себе більш захищенно та безпосредньо зосередитися на своїй діяльності.

Він також нагадав, що нововедення також торкнеться і ФОПів, якщо вони офіційно працюють на іншому підприємстві.  Дана норма набере чинності з 1 січня наступного року. Оскільки роботодавець і так сплачує податки, тому така категорія ФОПів буде звільнення від сплати ЄСВ.

Тепер на думку Андрія Бузарова так званні «висячі ФОПи» тепер можуть здати свідоцтва, не сплачуючи при цьому жодної пені та безперешкодно закрити своє підприємництво. Ухвалений законпроект дозволяє скасувати штарфи тим ФОПам, яким відмовили у закритті через проблеми з документами. Це стосується також і тих ФОПів, які не отримували доходів від своєї діяльності з 2017 року, яким спишуть суму соціального єдиного внеску, а таокж штафів і пені.

Print Friendly, PDF & Email