У Києві відбулася пресконференція колишніх політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка.
В першу чергу Сенцов подякував українським ЗМІ за роботу, боротьбу та правдиву інформацію. Режисер наголосив, що війна з Росією в першу чергу інформаційна.

Про це повідомляє ZN.

При цьому ні він, ні Кольченко не збираються повертатися до окупованого Росією Криму. Олександр Кольченко розповів, що планує продовжити активістську діяльність та навчання в Таврійському національному університеті, який зараз розташований у Києві. Однак, поки активіст хоче адаптуватися та відпочити.
Сенцов планує «займатися двома чудовими речами: це знімати кіно і жити». Режисер зазначив, що не дуже любить ділитися планами на майбутнє, але додав, що рано чи пізно світ побачить його щоденник, який Сенцов вів під час свого голодування.

Обидва українці вважають, що в 2014 році в окупованому Криму їх заарештували не цілеспрямовано. За словами Сенцова, тоді активісти випадково перетинатися один із одним, стійких організацій не було, кожен робив, що міг.

На питання про ставлення до видачі Росії фігуранта справи MH17 Володимира Цемаха, Сенцов і Кольченко відповіли, що вперше почули це прізвище в літаку, коли поверталися до України. Розгорнуто коментувати ситуацію із Цемахом колишні бранці Кремля відмовилися.

Сенцов та Кольченко також не дуже хотіли відповідати на питання щодо політики. Режисер лише зазначив, що не належить до табору президента Зеленського або іншої політичної сили.

Колишні бранці розповіли про своє перебування у російських колоніях. За їхніми словами, ставлення до них все ж відрізнялося через гучну справу. Однак, щоб уникнути проблем, співробітники колоній намагалися ставитися до українців максимально коректно. Сенцов і Кольченко зазначили, що все було за правилами «кроку ні вліво, ні в право».

При цьому Сенцов під час перебування в колонії планував почати друге голодування. За словами режисера, він би знову відмовився від їжі, якби після виборів в Україні не почалися переговори про обмін утримуваними особами.

Колишні політв’язні не раз наголосили на тому, що зараз у російських колоніях залишається багато українців, яких «судять» за їхні переконання. Сенцов і Кольченко зауважили, що з тих же причин за ґратами також перебуває багато й росіян.

Print Friendly, PDF & Email