Декілька лідерів європейських країн та ЄС нещодавно оголосили про плани поїздки до Китаю, а прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес заявив, що відвідає КНР вже наступного тижня. ЗМІ повідомили, що президент Франції Еммануель Макрон, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та деякі лідери ЄС також планують відвідати Китай.
За даними Reuters, Санчес відвідає Китай наступного тижня. Іспанський прем'єр сказав журналістам у Брюсселі, де він був присутній на саміті ЄС у четвер, що він дізнається з перших рук, якою є позиція Китаю щодо питання мирного врегулювання в Україні, і передасть повідомлення Пекіну про те, що тільки українці будуть тими, хто встановить умови настання світу.
Згодом цю новину підтвердив міністр у справах президента Фелікс Боланос в інтерв'ю радіостанції Cadena Ser. За його словами, Китай відіграє ключову роль у посередництві укладання мирної угоди.
"Відносини між Китаєм та Іспанією розвиваються стійко, здорово і стабільно", - заявив у четвер офіційний представник МЗС Китаю Ван Веньбінь, відповідаючи на питання про візит прем'єр-міністра.
"Два лідери підтримують добрі відносини", - додав він.
Іспанія отримає головування у Раді ЄС від Швеції наприкінці цього року.
Водночас видання Politico повідомило, що голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн вирушить разом із президентом Франції Макроном у його заплановану поїздку до Китаю у квітні. Глава зовнішньополітичного відомства Європейського союзу Жозеп Боррель також оголосив у п'ятницю, що невдовзі відвідає Китай, хоча дату ще не визначено, повідомляє Reuters.
Експерти вважають, що розвиток відносин Китаю та ЄС є об'єктивною та реальною необхідністю.
ЄС має величезний попит на розвиток двосторонніх торговельно-економічних відносин з Китаєм, зазначив Гао.
Крім того, немає жодних сумнівів у тому, що нинішня російсько-українська війна значно впливає на Європу.
Вторгнення російської окупаційної армії в Україну завдає серйозної шкоди світовій економіці, включаючи Європу та Китай. Захід вважає, що Росія має понести тяжке покарання за жорстоку війну проти українського народу.
У лютому Китай опублікував позиційний документ із 12 пунктів під назвою «Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи» і закликав до припинення бойових дій та відновлення мирних переговорів.
Тепер у Китаю та Європи є можливість працювати разом. Проте ступінь прогресу та можливість подальших проривів залежать від майбутніх дискусій, зазначають спостерігачі.