Вперше за більш ніж 10 років кордон між Південною та Північною Кореєю перетнув південнокорейський потяг, передає ВВС.  На його борту перебуває група спеціалістів, які протягом наступних 18 днів здолають шлях загальною протяжністю в 1 200 кілометрів і вивчать стан залізничних шляхів КНДР, аби згодом допомогти у їх модернізації.

Після цього буде визначено план робіт, які варто провести, аби покращити стан північнокорейської залізниці.  Залізнична інфраструктура КНДР є дуже застарілою, деякі об’єкти  були збудовані ще на початку XX століття.  Влада Північної Кореї сподівається, що Сеул зможе допомогти у організаціх та проведенні капітального ремонту залізниці.

Очікується, що спільний проект з модернізації залізничного сполучення зрештою зробить можливими торгівлю і подорожі між обома країнами. Також не виключено, що незабаром відбудеться церемонія з’єднання залізничних шляхів обох Корей.

Для проведення цієї поїздки сторонам довелося отримати спеціальний дозвіл від ООН, оскільки на данний час діють санкції на поставку певних видів палива і обладнання до КНДР.

Print Friendly, PDF & Email