Політичний журналіст Віталій Портников вважає, що українське суспільство досі не може адекватно усвідомлювати реальність подій, що відбуваються. Через таку хибу в Україні і справді може статися військовий переворот. Про це він пише у своїй колонці на «Еспресо».

Журналіст вважає, що суспільство поки не здатне адекватно усвідомлювати реальність в Україні. Через це виникає багато проблем.

«Ще кілька років тому багато українців навіть не допускали можливості перемоги на президентських виборах Віктора Януковича – ну не може ж наш мудрий народ обрати президентом рецидивіста, особливо після Майдану 2004 року. Точно так не могли повірити в можливість нападу Росії на Україну і окупацію частини нашої території – ну не може ж сильна держава погодитися з таким тиском», – пише пан Портников.

За його словами, «у нас немає як сильної держави, так і мудрого народу». Серед усієї сірості та неусвідомленості є лише пасіонарна частина суспільства, яка справді зацікавлена в розбудові держави. Однак дуже легко ведеться на провокації.

За такої неусвідомленості серед суспільства ймовірність військового перевороту існує. І наслідки цього інциденту будуть прикрими.

«Військовий переворот в Україні може мати катастрофічні наслідки для держави – втрату частини території, розрив із Заходом, розруху і смерть, відновлення повної залежності від Москви. Але це не означає, що його не може бути. І це не означає, що його прихильники уявляють собі його наслідки. Вони навпаки про це не думають, бо це прагнення миттєво втілити ненависть у реальній дії», – додає Віталій Портников.

Політичний журналіст вважає, що треба свідомо сприймати загрозу військового перевороту в Україні. І Надія Савченко, як би хто не сміявся з того, що вона висловила цю ідею, є типовим представником таких переворотів.

«Те, що людиною, яка озвучує тезу про «доцільність» перевороту, стала Надія Савченко – і вже тому переворот здається комедією – теж хибний підхід. Нам здається, що перевороти влаштовують інтелігентні люди у фраках і з вищою освітою – такі, як Ленін чи Троцький.

Але, по-перше, Медведчук виглядає не гірше за Леніна і теж має юридичну освіту. А, по-друге, всі ті прихильники перевороту, які перебували поруч з його організаторами і закликали до революції, були схожі саме на Надію Савченко, а не на Льва Троцького. Тільки згадайте – матрос Дибенко, матрос Желєзняков, експропріатор Джугашвілі… Та в порівнянні з ними Надія Савченко – випускниця Інституту шляхетних дівчат.

І так, ці люди прийшли до влади і влаштували все, про що ми тепер знаємо з підручників історії – Громадянську війну, Голодомор, репресії. І так, більшу частину з них експропріатор Джугашвілі, який став вождем народів Сталіним, розстріляв 1937 року. І ми тепер зараховуємо їх до жертв сталінських репресій.

Бенефіціарів військового перевороту в Україні теж може очікувати незавидна доля. Але ані Україні, ані нам з вами від цього краще не буде», – резюмував Портников.

Print Friendly, PDF & Email