Президент Петро Порошенко заявляє, що існує реальна загроза повномасштабної війни, оскільки зараз Росія веде велику підготовку до удару. Про це він сказав в ході оперативно-стратегічного збору з керівним складом Збройних сил України 26 лютого, передає Українська правда. 

«Загроза повномасштабної війни — не декларація. Вона цілком реальна, особливо в світлі нинішніх військових приготувань противника поблизу кордону України в Смоленській, Воронезької, Білгородської, Ростовської областях та в анексованому Криму», — сказав Порошенко.

Він нагадав, що російська агресія почалася 5 років тому, але Кремль «жодним чином не відмовився від можливості досягти своїх цілей в Україні збройним шляхом».

За словами президента РФ  розгортає свої військові сили поблизу наших кордонів, нарощуючи потенціал для можливого вторгнення. Зокрема на західному стратегічному напрямку ворог продовжує формувати Об’єднане стратегічне командування «Захід» в складі 2 загальновійськових армій, танкової армії, армійського корпусу, армії ВПС і ППО.

Крім того, на південно-західному стратегічному напрямку Восьма загальновійськова армія здійснює безпосереднє управління двома російськими армійськими корпусами, розгорнутими на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

«Ми спостерігаємо безпрецедентну мілітаризацію Чорноморського регіону і на території тимчасово окупованого Криму агресор створив потужне об’єднання військ, яке включає наземний, повітряний і морський компоненти, загальною чисельністю понад 30 тисяч військових», — сказав президент.

Нагадаємо, що Петро Порошенко висловив сподівання на посилення тиску на Росію з боку світової спільноти з метою припинення військових дій на Донбасі. 

Print Friendly, PDF & Email