Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в Україні терміном на 30 днів. Особливий режим буде діяти на території десяти областей: Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької, Сумської, Харківської, Чернігівської та Вінницької, а також на території внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Президент Петро Порошенко пояснив, що військовий стан ввели в тих областях, які розташовані уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів.

"Друга позиція проекту закону передбачається за підсумками обговорення введення воєнного стану лише в тих областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки україно-молдовського кордону та вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів", - пояснив президент.

Саме там, де може бути завдано серйозного удару.

Початковий варіант президентського законопроекту про воєнний стан передбачав його введення на всій території України строком на два місяці.

РНБО ініціював введення воєнного стану після того, як Росія затримала в Азовському морі три українських військових корабля.

Print Friendly, PDF & Email