Президент Петро Порошенко під час робочого візиту до США отримав відзнаку «Міжнародний державний діяч» Ради з питань світових справ Філадельфії. Про це повідомляє прес-служба Президента. 

Висловлюючи слова вдячності Глава Держави зауважив, що ця відзнака є визнанням «спільних зусиль» та «прогресу, який ми зробили як українська нація». 

Далі Порошенко процитував слова президента США Авраама Лінкольна про те, що «ми маємо забезпечити, щоб загиблі, ті, хто віддав життя за те, щоб ми могли жити вільно, не померли марно».

Президент наголосив, що за 5 років військового конфлікту загинуло 13 тис. українців. Сьогодні на окупованих територіях все ще систематично порушуються права кримських татар та інших українських патріотів, відбувається небезпечна мілітаризацію Криму, а в Російській Федерації утримують багатьох українських військовополонених.

«Кремль не може зупинити прагнення до відновлення Радянського Союзу, а способи досягнення цієї мети є такими ж, якими вони були під комуністичними правителями. Методи, використані для Голодомору, червоного терору та інших злочинів, яскраво демонструють жахливі масштаби зневаги Кремля до людського життя і неповаги до громадянських прав і свобод», — сказав він. 

Print Friendly, PDF & Email