Під час урочистостей з нагоди 160-ліття заснування Болградської гімназії ім. Г. С. Раковського президент України Петро Порошенко наголосив на пріоритетності політики захисту прав національних меншин в Україні. Про це повідомляє прес-служба президента.

Разом з президентом України у заходах взяв участь прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов.

«…хтось там каже, що ніби існує загроза асиміляції болгар в Україні. Ні. Це не просто неправда. Це протирічить нашій політиці. Бо захист національних меншин  є першим нашим пріоритетом», — підкреслив Порошенко.

Президент зазначив, що освітня реформа, запроваджена в Україні «точно захищає тих, хто вивчає різні мови, включно з болгарською».

Крім цього, Порошенко повідомив про свої домовленості з Борисовим про відкриття болгарського навчального закладу в Одесі і відкриття Українського культурного центру в Софії. Президент також додав, що дасть доручення щодо запровадження вивчення в окремих класах шкіл в Запоріжжі болгарської мови.

«Бо чим більше ти знаєш мов, тим більше ти готовий до європейського життя», — сказав Петро Порошенко та додав, що його мета «повернути Україну в родину європейських народів».

Нагадаємо, Порошенко у Одесі зустрівся з прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим. Вони обговорили питання подальшої співпраці між країнами.

Print Friendly, PDF & Email