Колишній начальник Головного слідчого управління СБУ генерал-майор Василь Вовк вважає, що президент Петро Порошенко протиправно присвоїв звання Героя України почесному патріарху Православної церкви України Філарету (в миру - Михайло Денисенко). Про це повідомляє Главред.

Відповідно до Статуту звання "Герой України" глава держави не має право самостійно приймати рішення про присвоєння цього звання, написав генерал в своєму блозі на Цензор.нет.

Вовк наголосив, що відповідно до статуту український лідер повинен отримати уявлення відповідних органів (Верховна Рада, Кабінет міністрів, міністерства і так далі) і нагородний лист встановленого зразка, також висунення кандидатури на присвоєння звання "Герой України" здійснюється за місцем роботи особи.

Нагадаємо, Петро Порошенко 8 січня підписав указ, яким присвоїв патріархові Філарету звання Героя України. За словами президента, ще не придумана та міра, якою можна виміряти внесок патріарха Філарета в боротьбі за Помісну Українську Православну Церкву (Православна церква України).

Print Friendly, PDF & Email