З 1 липня 2021 року в Україні вступили в дію зміни у Законі «Про ринки капіталу та організовані товарні біржі», згідно з якими всю необроблену деревину реалізовують виключно на ліцензованих товарних біржах. Реформа допомогла позбутися корупційних схем та зробити ринок деревини прозорим, ефективним та доступним кожному, а податки у держбюджет значно збільшились.
Українська універсальна біржа однією з перших отримала ліцензію на торгівлю даною сировиною, а згодом змогла стати ключовою платформою для торгівлі деревиною. Про це говорять цифри.
За підсумками 2022 року на УУБ відбулось понад 2 тис. торгів необробленою деревиною із загальною кількістю переможців понад 2 тис. Було реалізовано 3,12 млн м3 ресурсу на 8,6 млрд грн.
У 2023 році вже відбулось 5,1 тис. торгів необробленою деревиною із загальною кількістю 2,8 тис. переможців. Продано 7,26 млн м3 сировини на 17,7 млрд грн.
За результатами першого півріччя 2024 року на УУБ проведено понад 3,7 тис. торгів необробленою деревиною з більше ніж 2,6 тис. активними учасниками, що є доволі гарним показником з позитивною тенденцією.
Загалом за вказаний період (2,5 роки) на УУБ відбулось понад 11 тис. торгів необробленою деревиною.
Потрібно зазначити, що кількість акредитованих учасників торгів за напрямком «Необроблена деревина та пиломатеріали» на УУБ постійно збільшується.
Якщо у 2022 році акредитованих учасників було 3 655, то у 2023 році вже 5 039. Станом на зараз, у 2024 році, акредитованих учасників торгів деревиною на УУБ вже 5 599.
«Повномасштабне вторгнення ворога тяжко вдарило по економіці країни й ринок деревини не став винятком, але ми вистояли й продовжили свою діяльність. Завдяки тому, що ринок прозорий та відкритий, кількість учасників торгів постійно збільшується. Лісові господарства мають можливість реалізувати сировину по ринковій ціні, яка є справжньою, а деревообробники придбати вчасно якісний, потрібний їм ресурс для ведення своєї господарської діяльності. За 2,5 роки на Українській універсальній біржі відбулось понад 11 тис. торгів необробленою деревиною, а кількість акредитованих учасників з 2022 року зросла з 3 655 до 5 599 у 2024 році. Це свідчить про те, що біржова торгівля є ефективною й впевнено розвивається», – зазначив директор УУБ Сергій Гладкий.