У першому півріччі 2023 року у східно-китайському мегаполісі Шанхай кількість нових підприємств з іноземними інвестиціями становила 2 541, що на 63,3% більше у річному вираженні. Про це свідчать дані Шанхайського статистичного управління.

За вказаний період обсяг фактично використаних іноінвестицій у Шанхаї перевищив $12,7 млрд, збільшившись на 7,1% у річному обчисленні. Зокрема, подібний обсяг у сфері послуг зріс на 6,1% у річному обчисленні та становив близько 96,2% від загального обсягу фактично використаних іноінвестицій у мегаполісі.

Більша частина іноземного капіталу була використана у сфері інформаційних технологій, наукових досліджень та технологічних послуг, а також лізингу та бізнес-послуг. Спеціальний адміністративний район Сянган, Сінгапур та Японія зайняли перші три місця за обсягом фактично використаного іноземного капіталу в Шанхаї у зазначений період.

Шанхай стійко зберігає свої статуси як привабливого для іноземних інвесторів місця, так і міста з високою концентрацією регіональних штаб-квартир транснаціональних корпорацій та науково-дослідних центрів з іноінвестиціями у континентальній частині Китаю.

Згідно зі статистикою Шанхайського комітету комерції, станом на червень 2023 року в Шанхаї знаходяться 922 регіональні штаб-квартири транснаціональних корпорацій та 544 науково-дослідні центри з інокапіталом.

Print Friendly, PDF & Email