Держсекретар США Майк Помпео назвав створення української автокефальної православної церкви історичним досягненням. Про це сказано в заяві, розповсюдженій Держдепартаментом США, передає ВВС Україна.

«Оголошення 6 січня про автокефалію незалежної Православної Церкви України є історичним досягненням у той час, як Україна прагне визначити своє майбутнє», — наголошується у заяві.

Майк Помпео також зазначив, що Сполучені Штати підтверджуюють підтримку незалежності України та релігійної свободи для представників всіх конфесій у країні.

«Ми вітаємо зауваження митрополита Епіфанія про те, що Православна Церква в Україні є відкритою для всіх православних вірян і закликаємо посадовців та церковних ієрархів сприяти толерантності та повазі до свободи членів усіх релігійних конфесій», -йдеться у заяві держсекретаря.

Нагадаємо, що 5 січня, в Стамбулі пройшла офіційна церемонія підписання  і вручення томосу про автокефалію для Православної церкви України. 

6 січня у церкві святого Георгія у резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили томос про автокефалію української церкви. 7 січня отримання томоса відзначили під час різдвяної літургії, яку проводив митрополит Епіфаній в Софіївському соборі у Києві.

Print Friendly, PDF & Email