Польща активно рухається в напрямку відмови від російського газу та його заміни на норвезький, повідомляє ВВС Україна з посиланням на Financial Times.

Видання повідомляє, що у листопаді 2018 року, газотранспортні компанії Польщі, Gaz-System, та Данії, Energinet, домовилися спільно працювати над проектом балтійської труби, що поєднає Польщу з газовими родовищами Норвегії.

Крім того в грудні 2018 року, польська державна нафтогазова компанія PGNiG, підписала ще одну угоду про постачання зрідженого природного газу зі США. У середині січня, ця ж компанія отримала три нові ліцензії на видобуток газу в норвезькій акваторії.

Директор компанії Polskie LNG, що будує термінали зрідженого газу на балтійському узбережжі країни, Павло Якубовський, переконаний, що створення енергетичних каналів по лінії північ-південь, що конкуруватимуть зі східно-західними, дозволить центральній Європі диверсифікувати енергетику.

"Польща працює над сполученням із Литвою, Україною, Словаччиною та Чехією, аби постачати надлишок газу до сусідніх ринків і створити регіональний газовий центр", – розвовідає Якубовський.

На сьогоднішній день Польща отримує 11 з 17 мільярдів кубометрів газу, які імпортує, від російського "Газпрому". Однак контракт з російькою компаніїю спливає у 2022 році, і Польща не має наміру його продовжувати. 

Не зважаючи на це, не відомо чи вдасться побудувати новий трубопровід до завершення терміну контракту з РФ. 

Нагадаємо, що польський уряд вже давно заявляє про загрозу, яку несе в собі «Північний потік-2» для Європи. 

Print Friendly, PDF & Email