Президент Польщі Анджей Дуда та президент Словаччини Андрей Кіска висловилися за збереження санкцій проти РФ та проти спорудження газопроводу «Північний поток-2». Про це політики заявили на зустрічі очільників країн Вишеградської групи, повідомляє УНН з посиланням на «Польське радіо».

Анджей Дуда зазначив, що спорудження другої гілки газопроводу суперечить інтересам частини країн Європейського Союзу, а отже порушує єдність. «Ми чітко бачимо, що це проект не бізнесового характеру, він має політичний характер; насправді він шкідливий для Європейського Союзу. Не лише тому, що вестиме до загрози енергетичній безпеці передусім нашої частини Європи та України, але й тому, що вестиме до домінування одного постачальника над усім ринком Європейського Союзу. Ми вважаємо, що з погляду інтересів усього ЄС це некорисно», – сказав польський президент. 

Андрей Кіска в свою чергу вважає що «Північний поток-2» стане російським засобом шантажу України в сфері постачання газу. Він також висловив думку про те, що ЄС має урізноманітнити свої джерела постачання газу. Європа не може залежати від однієї країни, а тому спорудження газопроводу не є логічним. 

Print Friendly, PDF & Email