Практично 55% громадян Росії виступають за мирні переговори з Україною – таким чином, за останні півроку кількість "прихильників миру" зросла вдвічі. Чверть росіян бажають продовження бойових дій проти України. Про це у середу, 30 листопада, повідомляє Медуза з посиланням на дані останнього закритого соцопитування Федеральної служби охорони і джерел, близьких до адміністрації президента РФ.

ЗМІ стверджує, що подібні дослідження робляться на замовлення Кремля і лише для "внутрішнього використання".

"Російська влада помітила зниження суспільної підтримки війни на тлі постійних поразок на фронті і мобілізації", – сказано у повідомленні.

Ставлення росіян до війни різко погіршилося саме останнім часом – після мобілізації. У липні опитування показували, що за мирні переговори виступають лише 30% росіян.

Результати цих опитувань збігаються з результатами жовтневого опитування Левада-Центру – єдиного великого незалежного соціологічного центру у Росії, де "за" та "радше за" мирні переговори виступили 57% респондентів, стверджує ЗМІ.

У тому ж опитуванні "за" та "радше за" продовження бойових дій проголосували 27% росіян.

У Левада-Центрі вважають, що така різка зміна суспільної думки пов'язана з "небажанням громадян особисто брати участь у воєнних діяннях". Але там зазначають, що підтримка самих бойових дій залишається високою, хоча "бажання особисто брати у цьому участь у людей досить невелике".

Видання, посилаючись на джерела, близькі до адміністрації президента Росії, повідомило, що з цієї причини Кремль у майбутньому планує обмежити кількість відкритих опитувань про ставлення росіян до війни.

Print Friendly, PDF & Email