Наразі слідчими Нацполіції розслідується 91 кримінальне провадження, що підпадають під категорію злочинів проти громадських активістів. Про це повідомив голова Національної поліції Сергій Князєв під час засідання Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів.

За його словами, найбільше таких фактів зареєстровано в Києві (29) та в Одеській (19) області. Ще 18 фактів зафіксовано у Київській області та 15 – у  Дніпропетровській області.

«Слідчими відділами поліції відкрито 144 кримінальні провадження. Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції, 31 активіст – відстоював права у сфері довкілля та протидіяв незаконним будівництвам, 19 громадян, які борються за рівні права членів ЛГБТ-спільноти, 16 націонал-патріотів, 18 журналістів, 10 правозахисників, сім депутатів місцевих рад. Шість – це волонтери та інші громадяни з активною життєвою позицією», – зазначив Сергій Князєв.

Він додав, що серед категорій злочинів, вчинених стосовно активістів, – 19 вбивств, три погрози вбивством. Ще 38 фактів стосуються спричинення тілесних ушкоджень, зокрема, 31 правопорушення – це легкі тілесні ушкодження. Водночас зареєстровано 33 хуліганства, 13 перешкоджань законній діяльності журналістів.

«За результатами досудового розслідування до суду направлені обвинувальні  акти у 25 кримінальних провадженнях. Крім того, 18 кримінальних проваджень закрито за відсутністю складу злочину, 9 передано за підслідністю до підрозділів СБУ та прокуратури», – повідомив голова Нацполіції.

Print Friendly, PDF & Email