Публічність розслідування та судових засідань у справі Надії Савченко збільшить кількість її прихильників.

Про це у коментарі виданню «Gazeta.ua» заявив політолог Микола Давидюк.

«Ця справа терористична і політична. Головне — перевірити достовірність відео. І ніякого публічного розгляду. А населення вже дізнається результат за фактом. Якщо з цього робити шоу, то з маргінальної групки прихильників Савченко отримаємо видимий результат. Вона не тільки політик-спостерігач, а політик-детонатор. Її завдання — підривати фізично, політично», — упевнений Давидюк.

Він переконаний, що цією справою влада переключила увагу суспільства від нагальніших питань.

«Більш ніж очевидні загрози, які сьогодні може реалізувати Росія руками завербованих агентів. Влада навчилася навіть такі загрози використовувати на свою користь. Для неї уже є позитив — змінила повістку. Ми тиждень уже не говоримо про антикорупційний суд, новий закон про вибори, зняття недоторканності зі всіх народних депутатів. Замість цього почали говорити про Надію Савченко та її теракт.

Але відходити від головних питань надовго не вдасться. Населення і західні партнери вимагають від влади цих законів. Сьогодні це наріжний камінь. Уникати через маніпуляції не вдасться. Населення звикає. Доведеться піднімати градус. Питання, наскільки вистачить хоробрості», — зазначив Давидюк.

Для довідки: Надію Савченко підозрюють у підготовці замаху на життя президента, прем’єр-міністра, членів Кабміну, народних депутатів, повалення конституційного ладу і змові з ватажками бойовиків ДНР. За інформацією слідства, вона спільно з керівником центру «Офіцерський корпус» Володимиром Рубаном планували теракти за допомогою зброї, виготовленої в ДНР та завезеної з Росії. Сама Савченко назвала свої дії «політичною провокацією», яку вона організувала, «щоб влада зрозуміла, що вона також смертна». За словами прокурорів, слідчі дії щодо Савченко не проводилися. Вона потрапила під контроль СБУ під час фіксування дій Володимира Рубана.

Print Friendly, PDF & Email