Податок на житлову нерухомість сплачують фізичні особи — власники житлової нерухомості, якщо площа житла, що перебуває в їх власності перевищує встановлений ліміт – пільгову площу (незалежно від кількості об’єктів). Така пільгова площа (ліміт) складає:
для квартир — 60 кв. м;
 для приватних будинків — 120 кв. м. (п.п.266.4.1 п.266.4 ст.266 ПКУ).

Про це пише Адвокат права.

Податок сплачують за площі нерухомості, що перевищують встановлений ліміт, до прикладу, якщо площа квартири 80 кв. м, то податок буде нараховано за 20 кв. м.

Зазначена пільга не надається у разі якщо площа житла перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (ліміту), та на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) –п.п.266.4.3.п.266.4 ст.266 ПКУ.

Розмір податку встановлюють за своїм рішенням сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування території громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості.

Проте ставка податку на загальнодержавному рівні обмежена, — не більше 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року за 1 квадратний метр (п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 ПКУ).

У 2020 р. розмір мінімальної заробітної плати складає 4 723 грн., таким чином, максимальна ставка податку становитиме 70,84 грн. за кв. м.

Звертаємо увагу, що у 2020 році податок сплачується за 2019 рік.

Власники житлової нерухомості, які мають платити податок, але не отримали податкового повідомлення-рішення, можуть звернутися в податкову добровільно та провести звірку даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
 розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
 права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.

У разі якщо податкові органи відобразять такий об’єкт нерухомості в базі (наприклад, після операції з купівлі-продажу, оформлення в реєстрі), власнику доведеться заплатити податок відразу за останніх три роки.

Print Friendly, PDF & Email